BRC Sequent 32

XXBRC_S24
brc_marchio_filetti_02
logo_sequent24

Instalacja gazowa BRC Sequent 24 jest systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej przeznaczonym do samochodów z silnikami na wtrysku benzyny.

Powstała ona na bazie sprawdzonego i znanego systemu BRC Sequent zachowując jego główne cechy tj. spójne komponenty, prostotę montażu i programowania. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie równie łatwego montażu znanego z pozostałych systemów oraz ma możliwośę wykorzystania tych samych elementów mechanicznych. Tak jak w innych systemach z rodziny BRC Sequent, wtrysk LPG następuje w kolektorze ssącym, dokładnie tak jak wtrysk benzyny. Instalacje gazowe BRC Sequent 24 są uniwersalne i można je zastosowaę do wszystkich silników benzynowych 3 i 4 cylindrowych, wolnossących lub z turbodoładowaniem o mocy maksymalnej do 150 kW. Do silników od 5 do 8 cylindrów proponowana jest instalacja gazowa BRC Sequent Plug & Drive (P&D).

Instalacje gazowe BRC Sequent 24 składają się z następujących elementów składowych:

  • biornik LPG i wielozawór,
  • Elektrozawór BRC GPL ET98,
  • Reduktor ciśnienia: BRC Genius Max lub BRC Genius MB,
  • Wtryskiwacze: BRC IN03,
  • Czujnik temperatury gazu: zintegrowany w listwie,
  • Czujnik ciśnienia gazu BRC P1,
  • Centralka elektroniczna: BRC Sequent 24,
  • Nowy przełącznik „push-push” z wskaĽnikiem poziomu i sygnalizator akustyczny.
Poster_Sequent_980x680_T#27D79D

Instalacje gazowe BRC Sequent 24 posiadają homologację zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa elementów GPL (R67-01) oraz dyrektywami dotyczącymi kompatybilności elektromagnetycznej (2004/104/WE). Instalacje gazowe BRC Sequent 24 są systemem typu szeregowego lub master & slave. Ilośę gazu wtryskiwana do każdego cylindra jest liczona na podstawie czasów wtrysku włączanych przez centralkę benzyny, które są przekształcane na czasy wtrysku dla gazu, uwzględniając również jego ciśnienie i temperaturę.

Instalacje gazowe BRC Sequent 24 przystępują w ten sposób do regulacji spalania gazowego, utrzymując niezmienione strategie kontrolki centralki benzyny, wykonując w rzeczywistym czasie optymalizację ilości paliwa w celu uzyskania spalania idealnego również z punktu widzenia zanieczyszczenia środowiska niezależnie od warunków zewnętrznych (temperatura i.t.d.) i składu paliwa.

Instalacje gazowe BRC Sequent 24 kontrolują wszystkie etapy funkcjonowania silnika, od minimum aż po najbardziej skrajne stany przejściowe i pracy, utrzymując w każdym z nich strategie instalacji oryginalnej. W ten sposób uzyskuje się zawsze maksymalny poziom kompatybilności z każdym typem napędu i utrzymuje się zasadniczo nie zmieniona diagnostyka kontroli silnika przewidziana przez producenta.

Nowy kompaktowy przełącznik firmy BRC, używany do pilotowania przełączania centralki BRC Sequent 24, pozwala na działanie z uruchamianiem na benzynę i automatyczne przełączenie na gaz oraz funkcjonowanie wymuszone na zasilaniu benzyną.

W pierwszym przypadku samochód jest uruchamiany przy zasilaniu benzyną a następnie po osiągnięciu warunków temperatury reduktora i warunków działania silnika (obroty, ciśnienie kolektora, itd.) nastawionych w programie, przechodzi automatycznie na gaz. W przypadku przypadkowego zgaśnięcia silnika, centralka automatycznie realizuje przełączenie na benzynę.

Back to top